Wojownik
Wojownik, jak sama nazwa wskazuje, to człowiek, który oddał się rzemiosłu wojny i podboju. Niektórzy myślą, że wojownik to to samo co rycerz - i tutaj wkrada się nam poważny błąd.
                  Wojownik to osoba, która po prostu umie się bić, niekoniecznie cechuje się odwagą, podejmuje się wszelkiej pracy i nie ratuje dziewic. Zaś rycerz jest wojownikiem dobra - ratuje dziewice, walczy w obronie ludu i sprawiedliwości, zabija potwory, służy danemu królowi i zyskuje chwałę. Ale i wojownik ma swoje plusy. Przede wszystkim on z tego żyje. Żyje z bijatyk, wojen i zadań specjalnych, przeznaczonych dla niesamowicie odważnych (albo i niesamowicie głupich). To jest jego życie. Natomiast rycerza utrzymuje jego pan albo włości, jakie ów rycerz posiada. Poza tym wojownik przeważnie posługuje się jedną, dobrze znaną mu bronią, taką jak własnoręcznie wykonany młot lub zakupiony za wysoką cenę miecz. Zaś rycerz używa bardzo zróżnicowanego arsenału broni, poczynając od kiścieniów a kończąc na kopiach. Wojownik też często ucieka z pola walki, kiedy widzi, że walczyć się po prostu nie opłaca. Rycerz musi zostać na polu bitwy aż do końca.
Każdy  rycerz  jest  wojownikiem,  ale  nie  każdy  wojownik  jest
rycerzem.
Typ wojownika
Cechy wojownika
Wojownik, jeśli nie z rycerzem, kojarzy nam się z uzbrojonym po zęby kolosem, trzymającym w dłoni miecz. I znowu błąd! Wojownik nie ma konkretnej postaci. Na dalekim wschodzie wojownik oznaczał kiedyś samuraja. Z kolei w północnej Afryce mianem wojowników określano nawpół nagich mężczyzn z włóćznią w dłoni. Podobnie jest w świecie fantasy. Wojownikiem jest każdy, kto spełnia podane kryteria:

> cechuje się sprawnością fizyczną

> umie w miarę walczyć

> umie radzić sobie z bólem

> jest zdolny do samozaparcia
WIększość wojowników cechuje się odwagą i pewną odpornością na ból. Ważne też, aby wojownik umiał wywołać u siebie stan samozaparcia, czyli po prostu zaczął być w jakimś temacie upartym. Bez takiej pomocy mentalnej bardzo trudno jest zmusić się do dalszej walki. Tę cechę świetnie odwzorowuje motto "Wojownik nigdy się nie poddaje!". Do tego, jesli chce się zostać wojownikiem, warto podszklić się trochę w sztuce walki. Inaczej marne sa twoje szanse powodzenia w tym zawodzie. Wojownik nie ppowinien być też zbyt głupi lub naiwny, gdyż może paść ofiarą pierwszych leszych krętaczy, stojących na rynku miejskim. Ale wrócę jeszcze na moment do pierwszej cechy, jaką tu wymieniłem. Wojownik nie zawsze musi byc odważny. owszem, jeśli jest, to ogromnie upraszcza to jego zawód, jednak nie jest to od niego wymagane.
UWAGA
Ta podstrona obejmuje jedynie wojowników jako klasę. W logice słownej każdy może być wojownikiem. Posłużę się tutaj przykładem Sarumana z powieści J.R.R. Tolkiena. Saruman według klas bohaterów nie był wojownikiem, a czarodziejem. Jednak patrząc na to z punktu widzenia logiki słownej, Saruman był wojownikiem światła, a później, kiedy zszedł na ścieżkę ciemności, wojownikiem mroku.

Podpowiedź:

Możesz usunąć tę informację włączając Pakiet Premium

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.